Jdi na obsah Jdi na menu

Pod modrou oblohou 2011

Pod modrou oblohou 2011

 

POD MODROU OBLOHOU 

      V letošním roce se naši žáci poprvé zúčastnili mezinárodní soutěže „Pod modrou oblohou“, která se vyznačuje propojením výtvarné výchovy a práce s počítačem. Soutěž je pořádána pod záštitou firem Microsoft a OR-CZ, spol. s r.o.

     Děti při vlastní tvorbě spojují svůj vnitřní prožitek, své myšlení s výtvarným pohledem zpracovaném v základním programu Malování operačního systému Windows. Tím prokazují nejen výtvarné nadání, ale i svoji dovednost v práci na počítači. Školy zasílají výtvarné práce v tištěné i elektronické podobě.

     Přestože se soutěže účastní převážně žáci 6.- 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, letošní téma Radost, oslovilo i naše žáky, kteří dle svých znalostí a schopností se zhostili úkolu nadmíru zdařile.

Kategorie jsme si upravili dle našeho spektra žáků a to na: I. (3. – 5. ročník), II. (6. – 7. ročník), III. (8. – 9. ročník). Porota složená z třídních učitelů a učitelů výtvarné výchovy ohodnotila výsledky žáků jednotlivých kategorií takto:

I.                   (3. – 5. ročník)

1.     místo - Veronika Maňoušková

2.     místo - Radek Tokár

3.     místo - Pavel Parči

II.                (6.- 7. ročník)

1.     místo – Jan Syka

2.     místo - David Švadlenka

3.     místo - Zdeněk Hrdý

III.             (8.- 9. ročník)

1.     místo – Anna Chládková

2.     místo - Julie Svobodová

3.     místo - Dana Pivodová

Jako nejlepší ze všech byla vybrána práce Aničky Chládkové